Zajęcia sportowe dla najmłodszych PDF Drukuj Email
Klub sportowy - Sekcja rodzinna
Wpisany przez Redakcja   
poniedziałek, 22 października 2012 18:38

Od września uczniowie szkoły podstawowej oraz przedszkolaki, uczestniczą w zajęciach sportowych organizowanych przez nasze Stowarzyszenie. Do wyboru mają trzy rodzaje zajęć: taniec, nauka pływania i samoobrona.

Kurs tańca nowoczesnego dla starszych dzieci i zajęcia taneczne dla przedszkolaków prowadzą instruktorzy Studia Tańca STEP ART, działającego przy MOK w Żorach. Na zajęcia taneczne zapisało się 50 uczniów szkoły podstawowej i 30 przedszkolaków i jak dotąd prawie wszyscy uczestnicy regularnie uczęszczają na nie.

 

 

 

 

 

 

Ogromną popularnością cieszy się również kurs pływania, prowadzony przez pana Mariusza Bardowę. Nauka pływania zakończy się egzaminem, na którym dzieci będą musiały wykazać się m.in. umiejętnością przepłynięcia całej długości basenu. Celem kursu jest nie tylko nabycie umiejętności pływania, lecz również zachęcenie dzieci do jej doskonalenia i uprawiania tego sportu w przyszłości.

Pan Bardowa prowadzi również zajęcia samoobrony. W treningach, które odbywają się w woszczyckiej szkole, bierze udział 40 dzieci.

Wszystkie zajęcia sportowe są finansowane przez Urząd Miejski w Orzeszu.