Kurs, który podbił serca najmłodszych mieszkańców Orzesza PDF Drukuj Email
Klub sportowy - Sekcja rodzinna
Wpisany przez Sonia Błażyca   
czwartek, 23 kwietnia 2015 15:38

Czego uczy się na kursie samoobrony? Odpowiedź wydaje się oczywista - sztuki walki. To jednak nie wszystko. Dzieci poznają w jego trakcie czym wytrwałość czy  zaangażowanie. Uczą się jak w ciekawy, aktywny sposób moża spędzić czas z rówieśnikami. Odkrywają swoje talenty.


Od początku 2014r.  dla dzieci i młodzieży z Orzesza prowadzone są zajęcia samoobrony. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców miasta. Ich organizatorem jest Stowarzyszenie "Piwnica" z Woszczyc, a utworzone są przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Orzeszu. Prowadzi je specjalista  MMA (tj. mieszanych sztuk walki ) oraz walk ryscerskich, społecznik, Lider Roku 2014 , Mariusz Oleś - "Olo".

Kurs samoobrony rozpoczął się na początku 2014r. W zajęciach biorą udział dzieci w wieku od 4 do 12 lat.Odbywają się one raz w tygodniu. Prowadzone są w Szkole Podstawowej w Orzeszu - Woszczycach. Ponadto dzieci mają możliwość dodatkowego treningu w Szkółce Rycerskiej w Orzeszu (Fight Club Orzesze "Niepokorni").

-Moi podopieczni biorą udział w licznych zawodach i konkursach np. w 2014r. uczestniczyły w Mistorzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu, z których przywiozły złote, srebrne i brązowe medale - informuje trener Mariusz Oleś.

Podczas powyższych Mistrzostw dzieci zajęły następujące miejsca na podium:

 

  • Dawid Szablewski - 2 miejsce ( kat. do 55 kg. do 12 lat)
  • Alicja Szablewska - 1 miejsce (kat. do 30 kg. do 6 lat)
  • Piotr Owczorz -3 miejsce (kat. do 60 kg do 14 lat)
  • Kacper Sonek - 1 miejsce( kat. do 30 kg do 12 lat)
  • Daria Bańczyk - 2 miejsce (kat.do 50 kg do 14 lat)

- Najmłodsi  podczas treningów MMA poznają wartość wytrwałego treningu. Uczą się o tym  jak istony jest ruch, zdrowy tryb życia - przekonuje  Mariusz Oleś.

Więcej informacji dotyczących bezpłatnego kursu samoobrony dla dzieci i młodzieży można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia "Piwnica": www.piwnica.woszczyce.pl.

Sonia Błażyca, Stowarzyszenie "Piwnica"