Ferie z "Piwnicą" - artykuł podsumowujący PDF Drukuj Email
Klub wolontariatu - Sekcja ogólna
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 marca 2015 16:20

Wyjazd  do Istebnej,  zawody sportowe, warsztaty plastyczne, zabawy z językiem niemieckim, bal karnawałowy, gry planszowe oraz zabawy z fizyką to atrakcje przygotowane dla najmłodszych mieszkańców Orzesza przez Stowarzyszenie "Piwnica".

3 lutego br. Stowarzyszenie "Piwnica" zaprosiło mieszkańców Orzesza na rodzinny wyjazd do Istebnej. W czasie wycieczki odbyły się kursy narciarskie dla dzieci i młodzieży oraz  zawody  w zjeździe na czas. Wszyscy uczestnicy wycieczki, zarówno narciarze, jak i pokaźna grupa saneczkarzy otrzymała pamiątkowe medale, a zwycięzcy narciarskich zmagań - puchary. Pierwsze miejsce na podium w kategorii Open wywalczyli ex aequo: Jan Niedźwiecki i Mateusz Kożuch.

- W rodzinnej wycieczce, przy pięknej pogodzie bawiło się ponad 60 mieszkańców Orzesza - podsumowuje prezes Stowarzyszenia, Dominika Siwek.


W kolejnych dniach tegorocznych ferii zimowych w siedzibie Stowarzyszenia odbywały się różne zajęcia dla najmłodszych. Przygotowano ciekawe zabawy z językiem niemieckim, liczne warsztaty plastyczne (dzieci uczyły się między innymi rysunku zwierzątek, wykonywały prace plastyczne z masy solnej czy też własne maski karnawałowe). Ponadto przygotowano dla nich Bal Karnawałowy oraz  przeróżne gry planszowe. Pod koniec wakacji zimowych zorganizowano  także zajęcia z fizyką.


-Dziękujemy dzieciom, które tak licznie uczestniczyły w powyższych zajęciach. Ich umiejętności, kreatywność i zaangażowanie zasługują na uznanie. Mamy nadzieję, że wszyscy będą dobrze wspominać czas ferii spędzony z nami.  Poniżej prezentujemy zdjęcia z zajęć i zapraszamy wszystkie dzieci na ferie zimowe już za rok ! - wolontariusze "Piwnicy".


Sonia Błażyca, Stowarzyszenie "Piwnica"